AKRA, 1993 yılında yayın hayatına başlayan Türkiye’nin ilk özel radyolarından biridir. 

Türkiye genelindeki 300’e yakın aktif vericisiyle ülkemizin “en geniş yayın alanına” sahip radyosudur. Yayının ulaştığı il ve ilçe sayısı yaklaşık 500’ü bulmaktadır. 

Edirne-Ankara
 arasında RDS sistemiyle FM bandından kesintisiz dinlenilebilen bir radyodur.

Türksat 3A üzerinden yaptığımız uydu yayınları Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkeleri ile Türki Cumhuriyetler’den dinlenmektedir. (56 ülke)

www.akradyo.net üzerinden yapılan internet yayını her türlü cihazdan ulaşılacak şekilde 96 Kb stereo olarak dinleyiciye ulaşmaktadır.

Yaklaşık 100 ülkeden internet vasıtasıyla yayınlarımız dinlenildiği IP’lerden tespit edilmektedir.

Haber, sağlık, kültür, edebiyat, spor, eğitim, bilişim, çocuk, sohbet gibi hayatı kapsayan her alanda zengin bir program yelpazesi sunuluyor. Halihazırda radyomuzda 75 farklı programyayınlanmaktadır. AKRA bugüne kadar “en iyi tematik radyo” başta olmak üzere birçok ödülüne layık görüldü.

AKRA’da tek bir müzik türüne değil; tasavvuf, ezgi, sanat, türkü, pop ve etnik müzik türlerinden seçkin eserlere yer verilmektedir.

Telif haklarına önem veren AKRA Mesam, MSG, Müyorbir, Müzikbir, Müya-Bir ve Mü-Yap ile imzaladığı sözleşmeler gereği müzik eserlerinin teliflerini düzenli bir şekilde ödeyen bir radyodur.